تورا من چشم در راهم

رمز موفقیت

 
 
حکایت:
 
   روزی مرد کوری روی پله‌های ساختمانی نشسته و کلاه و تابلویی را در کنار پایش قرار داده بود روی تابلو نوشته شده بود: من کور هستم لطفا کمک کنید. روزنامه نگارخلاقی از کنار او می گذشت، نگاهی به او انداخت. فقط چند سکه در داخل کلاه بود. او چند سکه داخل کلاه انداخت و بدون اینکه از مرد کور اجازه بگیرد تابلوی او را برداشت آن را برگرداند و اعلان دیگری روی آن نوشت و تابلو را کنار پای او گذاشت و آنجا را ترک کرد. عصر آنروز، روز نامه نگار به آن محل برگشت و متوجه شد که کلاه مرد کور پر از سکه و اسکناس شده است. مرد کور از صدای قدم های او، خبرنگار را شناخت خواست اگر او همان کسی است که آن تابلو را نوشته، بگوید که بر روی آن چه نوشته است؟ روزنامه نگار جواب داد: چیز خاص و مهمی نبود، من فقط نوشته شما را به شکل دیگری نوشتم و لبخندی زد و به راه خود ادامه داد. مرد کور هیچوقت ندانست که او چه نوشته است ولی روی تابلوی او خوانده می شد:
امروز بهار است، ولی من نمی توانم آنرا ببینم !!!!!
 
وقتی کارتان را نمی توانید پیش ببرید، استراتژی خود را تغییر بدهید.
خواهید دید بهترین ها ممکن خواهد شد. باور داشته باشید هر تغییر بهترین
چیز برای زندگی است. حتی برای کوچکترین اعمالتان از دل، فکر، هوش و
روحتان مایه بگذارید این رمز موفقیت است ....

بازگشت به صفحه قبل »

ديدگاه‌ها

 • تاج علی:

  گاهی باتغییرتاکتیک ،با رویکرد ونگرش جدید ،ویا بقول قدیمی ها با لطایف الحیل هم نمیتوان به نتیجه مطلوب رسید .اما امیدواری هم هست .مثل رودخانه های اطراف شهر ما که گاهی می خشکند وگاهی طغیان میکنند .

  ۱۳۸۷/۰۷/۱۴ ساعت ۱۱:۱٩
 • s.ashrafi:

  shayad betavan goft :estefadeh az SOVARE KHIAL bar afzayeshe sehre baian va ghodrate nofooze an besyar moasser ast.

  ۱۳۸۶/۰۸/۲۵ ساعت ۱۲:۰۰
 • م.بخشنده:

  با سلام در تائید فرمایش قشنگ و ظریف تان,این عمل به آن پندی است که میگوید"هر سخن کز دل بر آید لاجرم بر دل نشیند"حال چه این پند خطاب به دیگران باشد چه خطاب خودمان ,وقتی خالص و مخلص باشیم از ته فکر وعقل و دلمان مایه بگذاریم هم برخودمان نفوذمیکنیم هم بر سایرین. بازهم ما را در آیات روشن شریک سازید . ممنون

  ۱۳۸۶/۰۷/۲۱ ساعت ۱۶:۲۵

ارسال ديدگاه

//:http